Beyond Boundaries Discgolf League

BBDL vznikla v roce 2023 ve spolupráci s německými kluby N8fiwa Discgonauts e.V. a Chaingaroos Cottbus e. V. ve snaze spojit české a německé hráče. Jedná se o mezinárodní ligu čítající pro rok 2023 celkem 4 turnaje, z nichž se dva konají v ČR, a dva v Německu. V rámci discgolfového klubu Albium se jedná o vůbec první ligu tohoto formátu. Projekt je určen především vyspělým hráčům.

Turnaje se hrají ve formátu 2×18 jamek pro 72 hráčů a do celkového pořadí v lize se započítává 1 turnaj z ČR a jeden z DE. V turnaji jsou otevřeny kategorie MPO, FPO a MP40. Na turnajích vás čeká vyhlášení pěti nejlepších hráčů v každé kategorii, originální věcné trofeje, hráčský balíček, losovačka a ace pool. K partnerům ligy patří RPM DiscsUltimo, a Rockdesign

Více informací najdete ZDE

Pokud Vás zajímá jak to vypadalo v BBDL 2023
===> Cottbus <=== ===> Duchcov
<=== ===> Libochovice <===

Discgolf nezná hranic!

Co je BBDL?

BBDL je nová discgolfová liga, která je na jedné straně první lokální ligou na mezinárodní úrovni a na druhé straně nabízí širokému spektru hráčů z různých zemí možnost úspěšně a šťastně se ohlédnout za turnajem.

S účastí v BBDL získáte nejen příležitost soutěžit ve čtyřech úžasných turnajích PDGA C-Tier na základě vašeho PDGA ratingu, ale zároveň se ponořit do turnajového světa příslušné sousední země, poznat fantastická hřiště a k tomu všemu také okusit mezinárodní turnajový vzduch.

Celkem se budou konat čtyři turnaje BBDL.

Dva v Německu, dva v Česku.

Soutěže se konají v jeden den. Hrají se 2 kola po 18 koších.

Vzhledem k tomu, že všechny turnaje jsou vedeny jako PDGA C-tier, je dosaženo jednotné mezinárodní srovnatelnosti mezi hráči.

 

Čím je BBDL tak výjimečný?

 

BBDL se vyznačuje zejména tím, že kluby z Německa a České republiky spolupracují na mezinárodní úrovni na propagaci sportu na všech úrovních, nahlížejí za hranice místních struktur a připravují sérii turnajů, které by měly inspirovat všechny hráče.

Byly pro vás dohodnuty do značné míry jednotné standardy, které by vám měly poskytnout fantastické zážitky z turnaje.

Zaměřujeme se zejména na principy Kodexu discgolfistů PDGA a koncepty férovosti, otevřenosti a vstřícnosti.

Jsme hrdí na to, že posouváme hranice a vytváříme mezinárodní sportovní sítě!

Může se BBDL účastnit kdokoli?

Ano.

Vy všichni – bez ohledu na národnost – jste opravdu vítáni!

Těšíme se na Vás!

Kde se konají turnaje BBDL?

Turnaje se konají na čtyřech zcela odlišných místech. Takže se vydáváte na cestu s BBDL. Každý kurz BBDL je svým způsobem jedinečný a nabízí velkou, hravou zábavu.

 

Jak funguje žebříček BBDL ligy?

  1. Abyste se mohli zúčastnit pořadí ligy BBDL, musíte mít odehrány alespoň dva turnaje BBDL a alespoň jeden z nich v sousední zemi.
  2. Nejlepší výsledek turnaje BBDL z každé země bude započítán a sečten. Cílem každého hráče by proto měla být účast na co největším počtu turnajů, aby se zvýšily šance na dobré hodnocení.
  3. V závislosti na vaší pozici v turnajích získáte odpovídající počet bodů, které se započítají do celkového pořadí ligy.
  4. Na tomto odkazu můžete vždy zjistit, jak si stojíte v BBDL ve srovnání s ostatními účastníky.

Registrace, startovné a přidělení startovních míst

Na všechny turnaje se vztahuje jednotné startovné pro všechny dospělé. Pro juniory je snížené startovné. Přesnou částku najdete v oznámení o příslušném turnaji na Discgolfmetrix.

Registrace se provádí také prostřednictvím platformy Discgolfmetrix. Abyste se mohli zaregistrovat do BBDL, musíte se tam zaregistrovat.

Startovní místo je přiděleno TD příslušného turnaje a preferuje účastníky z příslušného partnerského státu. Za tímto účelem bude mít až 20 startujících ze sousední země nejprve možnost zaregistrovat se na turnaj po dobu jednoho týdnenež se budou moci registrovat také hráči z pořádající země podle zásady „kdo dřív přijde, ten dřív mele„. Tento postup probíhá vždy střídavě, aby startovní místa byla mezi účastníky rozdělena co nejspravedlivěji.

Doufáme, že na konci BBDL budete mít nejen skvělé vzpomínky, ale také že z této iniciativy vzejde jedno nebo druhé mezinárodní přátelství.

Co k tomu dodat?

V BBDL bude samozřejmě Ace pool, ale bude také CTP – a v každé divizi samostatný.

Mimochodem: Ace pool je vždy vylitý. Pokud nepadne žádné eso, je pool nuceně rozdán v CTP.

Nejlepší na tom je, že jak Ace-Pool, tak CTP jsou již zahrnuty ve startovném.

Všem účastníkům, kteří si nedokázali vybojovat místo na stupních vítězů, nabídneme možnost dosáhnout úspěchu tímto způsobem.

Kromě toho – a aby to bylo napínavé až do poslední chvíle – losujeme další ceny v podobě malé loterie mezi předkrmy přítomnými po každém slavnostním předávání cen. Mimochodem, účast v loterii je také zahrnuta ve startovném.

A: pokud jste hráli alespoň dva BBDL, alespoň jeden z nich v sousední zemi, automaticky se podílíte na celkovém hodnocení BBDL a máte tak šanci vyhrát fantastickou ligu BBDL.

 

FAQ:

Otázka: Jaký režim spouštění se používá?

Odpověď: Všechny turnaje budou začínat na startu brokovnice.

Otázka: Jak probíhá bodování?

Odpověď: Bodování se primárně provádí prostřednictvím aplikace „PDGA Live„. Měli byste si tedy stáhnout aplikaci a nainstalovat ji do svého mobilního zařízení. Pokud si aplikaci nechcete stahovat, můžete skórovat prostřednictvím následujícího odkazu na internetu: PDGA Digital Scorecard.

Jako „bodovací zálohu“ používáme Discgolfmetrix.

Otázka: Bude na turnaji oběd?

Odpověď: Zda je k dispozici možnost stravování a jak vypadá, zjistíte z registrace do příslušného turnaje na Discgolfmetrix.

Otázka: Kde se mohu ubytovat?

Odpověď: Informace o ubytování najdete na informační stránce příslušné registrace na Discgolfmetrix. V opačném případě se prosím obraťte přímo na turnajového TD.

Otázka: Kde zjistím, kam mám převést startovné?

Odpověď: S potvrzením registrace obdržíte e-mail s podrobnostmi o účtu.

Máte-li jakékoli další dotazy, kontaktujte nás.