Ústecká Discgolfová Liga

UDGL

UDGL vznikla v roce 2020 a pokračuje i v nadcházející sezoně 2023. Jedná se o soubor turnajů, které si kladou za cíl rozvoj discgolfu v Ústeckém kraji. Sezona 2023 čítá 6 turnajů. Na těch se rozlišují 4 kategorie - MA1, MA2, MA3 a MA4. Kategorie nejsou dělené podle věku nebo pohlaví, ale podle výkonnosti hráčů, která se měří PDGL ratingem. Toto rozdělení nám dovoluje připravit pro hráče všech úrovní vyrovnané prostředí a zajistit tak atraktivitu turnajů.

Rating a handicap

Jak už bylo zmíněno, v UDGL nerozlišujeme, jestli je někdo mladý či starý, kluk nebo holka, pravák nebo levák. Pro nás je důležité, jak dobře každý z hráčů hází. Nedělíme to ale jen tak od oka. Existuje pro to univerzální srovnávací systém - rating.

To, že každý z hráčů našich turnajů má takový rating nám umožňuje udělovat hráčům handicap, postih. Ten může být buď pozitivní, nebo negativní. A k čemu že to je? Pomáhá nám to zmenšit rozdíly mezi jednotlivými hráči, takže je pak turnaj daleko vyrovnanější!

Kategorie UDGL

Přemýšlíte o turnaji UDGL? Seznamte se blíže s našimi kategoriemi

MA1

Kategorie pro ty nejzkušenější hráče. Tady už jde do tuhého.

Rating: 800 až 900+

MA2

Kategorie pro pokročilé hráče, kteří už mají s discgolfem nějaké zkušenosti.​

Rating: 700 až 799

MA3

Kategorie pro nové hráče, část žen a juniorů. Pro ty, kteří drží disk v ruce prvním rokem.​

Rating: 0 až 699

MA4

Kategorie pro hráče bez PDGL ratingu, kteří ještě nevědí, do jaké kategorie se hlásit.

Hráč nemá PDGL rating

Partneři a sponzoři UDGL

Jak už to tak bývá, ani UDGL by se neobešla bez sponzorů. Díky nim mají naše turnaje takovou úroveň. Pouze díky nim jsme schopni turnaje pořádat, odměňovat hráče a mít na turnajích tak pohodovou atmosféru. Našimi partnery jsou: