Rating

Rating je pomůcka, která číselně vyjadřuje, jak je který hráč dobrý. Nerozlišuje, jestli je hráčem muž či žena, jestli je hráč mladý či starý, pravák nebo levák. Výpočet je pro všechny stejný a ovlivňují ho výkony na turnajích. Platí jednoduchá pomůcka: čím vyšší má hráč rating, tím lépe hraje.

Na UDGL používáme český disc golf rating - systém, který vytvořili kluci z Pražské discgolfové ligy Má několik zásadních výhod:

  • Je bezplatný - oproti oficiálnímu PDGA ratingu nevyžaduje členství v žádné organizaci
  • Používá se na několika soutěžích - kromě UDGL ještě na PDGL a SZDL
  • Stránky jsou kompletně v češtině
  • Rating je pravidelně aktualizován
  • Je dostupný na www.dgolf.cz

Jak ho zjistím

Snadno. Stačí si otevřít stránku www.dgolf.cz.

Na úvodní stránce se zobrazují aktuality a zajímavosti - snadno se dá přejít na nejnovější turnaje, prohlédnout si nejlépe hodnocené hráče nebo se podívat, na kterých soutěžích se český disc golf rating používá.

Pro zjištění ratingu konkrétního hráče stačí přejít na kartu "hráči" (na obrázku označena červeně).

Po přechodu na kartu "hráči" se zobrazí kompletní seznam hráčů, kteří mají český disc golf rating. U každého z nich se v kolonce rating zobrazuje jejich hráčský rating. Ten je tvořen turnaji, které hráč odehrál během posledního roku.

Hráči jsou seřazeni sestupně podle jejich hráčského ratingu - po přechodu na kartu se tak zobrazují nejdříve hráči s nejlepším ratingem.

Samozřejmě není potřeba se probírat úplně celým seznamem - jednoduše se dá vyhledat konkrétní hráč. Jméno hráče je stejné jako to, které má hráč uvedené na www.idiscgolf.cz.

Po vyhledání hráče se zobrazí i tabulka, která je jinak uvedena na konci seznamu hráčů.

Tabulka ukazuje rozdělení hráčského ratingu. Dá se tak snadno poznat, jaký rating je nejčetnější.

Kliknutím na jméno hráče se otevře karta daného hráče. Samozřejmostí je aktuální rating.

Dají se zde ale dohledat ratingové výsledky všech turnajů využívajících tento rating, kterých se zobrazený hráč zúčastnil. Samozřejmostí je i historie ratingu. Z té je patrné, jak se rating hráče vyvíjí v čase.

To vše je navíc znázorněno v grafu pod tabulkami. Modré tečky v něm znázorňují turnaje, černá čára potom hráčský rating.

Partneři a sponzoři UDGL

Jak už to tak bývá, ani UDGL by se neobešla bez sponzorů. Díky nim mají naše turnaje takovou úroveň. Pouze díky nim jsme schopni turnaje pořádat, odměňovat hráče a mít na turnajích tak pohodovou atmosféru. Našimi partnery jsou: